سگ جیبی

سگ جیبی

سگ جیبی :احتمالا از روی اسم سگ جیبی یا Pocket Dog متوجه خواهید شد که این نوع از سگ چه ویژگی هایی خواهد داشت. سگ هایی با اندازه کوچک هستند و قد و قواره بسیار ریزی دارند. در این نوشته قصد داریم به طور کامل به معرفی نژاد سگ جیبی بپردازیم و اطلاعاتی درباره وضعیت خرید و فروش آن در ایران و همچنین قیمت آن ارائه خواهیم کرد.

سگ جیبی یا سگ تی کاپ چیست؟

سگ جیبی مدت کوتاهی است که به میان آمده است و حتی بسیار بر این عقیده هستند که اصلا چنین نژادی وجود ندارد. خود ما در جستجو ها و تحقیق هایی که داشتیم اثری از سگ جیبی یا Pocket Dog ندیدیم! به نظر می رسد منظور از سگ جیبی همان سگ های مینیاتوری یا تزئینی است که البته نام دیگر آن ها سگ های فنجونی یا Teacup Dog است.

گفته می شود که ظاهرا سگ جیبی نوعی تغییر در ژنتیک بوده است که البته خیلی زود جلوی این کار گرفته شده است و البته برخی دیگر نیز عقیده دارند که اصلا از اول هم نژادی بنام سگ جیبی وجود نداشته است. اطلاعات دقیق و درستی در این باره در دسترس نیست ولی چیزی که مشخص است این است که سگ Teacup Dog که اندازه کوچکی دارد وجود دارد و در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

نژاد سگ جیبی بسیاری از صفات خوب سگ ها را دارند. سگ های این نژاد باهوش به اندازه ای که حتی اگر دوست دار سگ ها نباشید هم دوست دارید با آنها بازی کنید. البته این به این معنا نیست که نباید صاحب مسئولیت پذیری در قبال نگهداری این سگ ها باشید. اگر بخواهیم دقیق تر در این باره صحبت کنیم باید توجه کنید که اگر چه ظاهری شبیه به اسباب بازی دارند ولی واقعا اسباب بازی نیستند و حیوانات واقعی هستند که نیاز به توجه، مراقبت و محیط راحت دارند.

سگ جیبی اصطلاحی برای معرفی سگ های کوچک است

زمانی که یک توله سگ یا سگ بالغ را خریدید یا به نگهداری پذیرفتید، آن را بخشی از خانواده خود خواهید کرد. به این معنا که باید از این که سلامت و شاد باشد با فراهم کردن نیاز هایش مطمئن شوید. اگرچه این سگ ها کوچک هستند ولی اگر به درستی تربیت نشوند ممکن است رفتار خشونت آمیزی از خود نشان دهند.

بنابراین برای این که مطمئن شوید شما صاحب عالی برای سگ جیبی خود هستید، بهتر است ابتدا کمی درباره نگهداری از سگ جیبی یا تی کاپ تحقیق کنید. در این نوشته به بررسی ویژگی های این نوع سگ می پردازیم.

شوربختانه بعضی از افراد فقط به خاطر اینکه این سگ ها فانتزی هستند دوست دارند یکی از آنها را صاحب بشوند و هیچ ایده ای درباره این که سگ های جیبی چطور هستند ندارند و احتمالا بعد ها از تصمیم خود پشیمان می شوند. برای جلوگیری از این پشیمانی مطمئن شوید که متن زیر را خوانده اید.

اولین چیزی که درباره سگ های جیبی یا تی کاپ باید بدانید این است که این نوع سگ ها نژاد نیستند، یعنی نژادی بنام سگ جیبی یا سگ تی کاپ نداریم. بلکه وقتی صحبت از سگ جیبی یا Teacup می شود منظور سگ هایی با اندازه کوچک است.

اگر بخواهیم در این باره دقیق تر صحبت کنیم، به طور کلی سگ خانگی که در زمانی که به بلوغ و دوران بزرگسالی می رسد در حدود ۳ تا ۷ کیلوگرم وزن دارند را سگ کوچک می گویند. نکته مهم که دیده می شود درباره سلامت این نوع از سگ ها گفته می شود این است که این نوع سگ های کوچک از هر نظر سالم هستند و اگر به خوبی مانند یک سگ معمولی از آنها مراقبت شود برای آنها هیچ مشکلی از قبیل بیماری اتفاق می افتد.

نمونه ای از سگ کوچک تی کاپ

کاملا مشخص است که اندازه کوچک این سگ ها آنها را بیشتر حساس می کند. به این معنا که سگ های جیبی یا Teacup نیاز به مراقبت خاصی دارند و می بایست با در نظر گرفتن مسائل زیادی به آنها خوراک بدهید و آنها را تمیز کنید. ویژگی حساس بودن این نوع سگ ها آنها را بیشتر به یک نوزاد شبیه می کند.

بنابراین تا زمانی که اولین واکسن برای آنها مجاز شود می بایست با دقت از آنها مراقبت کنید.برای جلوگیری از بیمار شدن سگ های کوچک، مهم است که آنها را گرم و از محیط های شلوغ دور نگه دارید، مثلا از محیطی که سگ های زیادی در آن هستند. خوارک دادن به این سگ های کوچک هم کمی متفاوت است؛ از آنجایی که شکم این سگ ها نیز کوچک است می بایست مقدار خوراک کمتری را در چند ساعت به آنها بدهید.

با مراقبت های خوب و نگهداری درست از یک سگ تزئینی یا جیبی، این نوع سگ می تواند بین ۱۰ تا ۱۲ سال زنده بماند و زندگی کند.

یک سگ فنجانیحداقل یکسال سن داشته باشد، دارای قد حدود ۴۳ سانتی‌ متر باشد و به طور معمول هنگام بلوغ در حدود ۱٫۵تا ۱٫۸کیلوگرم وزن داشته باشد. تا کنون هیچ اندازه معین و قطعی برای سگهای مینیاتوری اعلام نگردیده است، زیرا سگ های فنجانی، نژادهای رسمی یا تحت نظارتی نمی باشند.

خرید و فروش سگ جیبی

طبق گزارش هایی که وبسایت های خبری منتشر کرده اند، مواردی دیده شده است که وبسایت ها یا افراد بازاری فروش سگ جیبی یا سگ های کوچک را راه انداخته اند. در نقل قول از دکتر پیام محبی رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران درباره سگ های جیبی وجود چنین سگ های تکذیب شده است

نه تنها نژادی به اسم جیبی وجود ندارد بلکه متوقف کردن رشد سگ ها با تزریق آمپول یا هر روش دیگری هم امکان پذیر نیست. سگ هایی که فروشنده های خیابانی برای فروش می آورند اکثر توله های سگ های ولگرد هستند که بعد از مدتی می میرند یا بعد از بزرگ شدن به سگ های بزرگ تبدیل می شوند که نمی شود در آپارتمان نگهداری شان کرد. توله سگ ها ایمنی بدنشان را از شیر مادر می گیرند،

در اخر باید گفت که سگ جیبی یکی از گونه های نادر و کمیاب در جهان می باشد که بسیار گرانقیمت می باشد این سگ قیافه و اندام بسیار جالبی دارد که برخی از افراد ثروتمند از این سگ می توانند تهیه و نگهداری نمایند سگ جیبی بسیار جثه ای کوچکی دارد .

محمد علیزاده

Just me, myself and I, exploring the universe of uknownment. I have a heart of love and a interest of lorem ipsum and mauris neque quam blog. I want to share my world with you.

برچسب‌ها


{{title}}

{{description}}

وابستگی طوطی ها و پرندگان سخنگو به اشیاء

و هر دو یکدیگر را دوست دارند ! خریدار این حرف را جدی نگرفت و مرغ عشق که قیمتی ناچیز داشت را جداگانه فروخت و متوجه شد بعد از گذشت مدتی کم کاکادو بسیار افسرده شده شروع کرده پروبال خود را می جود و قیچی می کند و دیگر حرف نمی زند . سپس هرچه جستجو کرد خریدار مرغ عشق را نیافت حال مرغ عشق ۸ هزار تومانی را حاضر بود ۵۰۰ هزار تومان بخرد اما… پیدا نشد.

هوش زیاد طوطی سانان ، ویژگی خوب یا بد؟

طوطی ها مانند کودکان نیاز به مدیریت و کنترل دارن طوطی هایی که صاحبین آنها برایشان اسباب بازیهای متنوع , مکان امن برای بیرون آمدن از قفس و یا پارک بازی و حتی درختچه های مخصوص طوطی فراهم می کنند طوطی های خوشبختی هستن برخی طوطی ها سالیان سال مانند مجسمه در گوشه خانه نگهداری می شون.

ایا نگهداری از حیواناتی مانند طوطی در درمان افسردگی موثر هستند؟

متاسفانه عده زیادی بوده و هستند که فکر می کنند اگر تنها هستند وجود حیوانی مانند یک طوطی مثل کاسکو با هوش زیاد انها را از تنهایی در می اورد، البته این درست است اما اگر آن شخص اجتماعی و نرمال باشد در غیر اینصورت به سوراغ حیوان دیگری جهت نگهداری بروید زیرا طوطی ها خیلی اجتماعی هستند و بودن کنار یک فرد یا خانواده نا آرام یا کسل او را نیز پس از مدتی درگیر می سازد.

خرید طوطی سخنگو

خرید طوطی سخنگو خرید طوطی سخنگو  باید با دقت انجام شود و قبل از خرید طوطی سخنگو باید در مورد خصوصیات اخلاقی و نیازهای هر کدام از انواع طوطی اطلاعاتی کسب کنید زیرا در صورت انتخاب غلط علاوه بر صرف هزینه و زمان زیاد، باعث دلزدگی شما از پرندگان و آسیب رسیدن به پرنده نیز

سگهای قهرمان

سگهای قهرمان: سگها در هنر ،فیلمها،سریالهای تلویزیونی،کتابها و داستانها همیشه کارهای غیر عادی،جسورانه و قهرمانانه ای از خود نشان می دهند.

آموزش سگ برای بازی بگیر و بیار

شاید آموزش بازی گرفتن و آوردن در نگاه اول آسان به نظر برسد. هرچه باشد سگ‌ها عاشق بازی کردن و راضی نگه داشتن صاحبان خود هستند. بنابراین آموزش این بازی نباید خیلی دشوار باشد؟ با

Questions? Chat with us!Support is online.Support is away.Chat with 7tooti TeamChat with 7tooti Team