پنج طوطی بزرگ محبوب

پنج طوطی بزرگ محبوب

طوطی‌های بزرگ به عنوان یکی از محبوب‌‌ترین حیوانات خانگی شناخته می‌شوند. بازی کردن و نگهداری از آن‌ها در خانه بسیار جالب است، اما قبل از اینکه یک طوطی بزرگ را به عنوان حیوان خانگی خود به خانه بیاورید باید چند نکته را در نظر بگیرید.

مهم‌ترین واقعیت در مورد این پرندگان بسیار باهوش این است که اگر به اندازه کافی تحرک ذهنی نداشته باشند، به راحتی خسته می‌شوند. نبود روابط اجتماعی نیز می‌تواند به بروز مشکلات رفتاری و حتی بیماری‌های جسمانی در این پرندگان منجر شود.

از این رو، صاحبان پرندگان بزرگ باید نیازهای آن‌ها را درک کنند تا پرنده احساس کند جزئی از دسته است. اگر پرنده شما روابط اجتماعی نداشته باشد و به اندازه کافی در بیرون از قفس بازی نکند، زمان دشواری را در قفس خواهد گذراند.

با این حال، اگر بتوانید از این پرنده‌ها مراقبت کنید یک همراه بی‌نظیر خواهید داشت و نگهداری از آنان به یک تجربه عالی بدل خواهد شد.

ماکائوی آبی طلایی (Blue and Gold Macaw)

ماکائوی آبی طلایی یکی از شناخته شده ترین گونه طوطی‌ها است و از محبوبیت زیادی به عنوان یک حیوان خانگی برخوردار است. آن‌ها حیواناتی بسیار باهوش هستند و می‌توانند علاوه بر حرف زدن، ترفندهای خاصی را یاد بگیرند.

ماکائوی آبی طلایی (Blue and Gold Macaw)

ماکائوی آبی‌طلایی شخصیتی قوی دارد و اگر یک صاحب باتجربه از او نگهداری کند خوشحال‌ترین حیوان خانگی خواهد بود. اگر ماکائو را به عنوان یک حیوان خانگی پذیرفته‌اید، سعی کنید زمان قابل‌توجهی را به فعالیت‌های بیرون از قفس اختصاص دهید.

طوطی خاکستری آفریقایی (African Grey Parrot)

کار دانشمند معروف دکتر آیرین پپپربرگ و طوطی مشهور او «الکس» توجه همگان را به طوطی خاکستری آفریقایی که یکی دیگر از محبوب‌ترین گونه‌های طوطی‌های بزرگ است جلب نمود.

طوطی خاکستری آفریقایی (African Grey Parrot)

ضریب هوشی و ظرفیت عاطفی طوطی خاکستری با یک بچه 5 ساله مقایسه می‌شود (دوست داشتنی به نظر می‌رسد، اما باید توجه داشته باشید که آنها از سن 5 سالگی عبور نمی‌کنند). این پرندگان خیلی باهوش هستند، تا حدی که صاحبانشان باید به طور مداوم از روش‌های جدید برای نگهداری از آن‌ها استفاده کنند.

یک طوطی خاکستری بی‌حوصله و تنها می‌تواند به سرعت و به شکلی خرابکارانه به یک هنرمند فرار تبدیل شود؛ در نظر داشته باشید که طوطی‌ها در حیات وحش چوب درختان را می‌جوند تا زیستگاهشان را شکل دهند. بنابراین اگر در قفس به حال خود رهایشان کنید، آنها به غرایزشان برگشته و هر نوع چوبی را که در دسترسشان باشد خواهند جوید.

طوطی آمازون پشت گردن زرد (Yellow Naped Amazon Parrot)

آمازون پشت گردن زرد یکی از بهترین پرنده‌های سخنگو در خانواده طوطی‌ها است که علاوه بر حرف زدن هنرهای دیگری هم دارد. این پرندگان دوست داشتنی عاشق آفتاب هستند، همراهان خوبی بوده و با صاحبانشان ارتباط عمیقی برقرار می‌کنند.

طوطی آمازون پشت گردن زرد (Yellow Naped Amazon Parrot)

اگر می‌خواهید یک آمازون پشت گردن زرد را به خانه بیاورید، باید بدانید در صورتی که از او به خوبی مراقبت کنید می‌تواند بیش از 70 سال زندگی کند. قطعا نمی‌توان از این تعهد به سادگی گذشت.

طوطی کاکلی گوگردی (Sulphur Crested Cockatoo)

طوطی زیبا و منحصر به فرد کاکلی گوگردی از خانواده طوطی‌های بزرگ است که دو اندازه مختلف دارد. طوطی کاکلی بزرگ حدود 45 سانتی‌متر طول دارد، در حالیکه طول طوطی کاکلی کوچک از نوک تا پرهای دمش حدود 37 سانتی‌متر است. غیر از اندازه، آنان کاملا شبیه هم هستند.

طوطی کاکلی گوگردی (Sulphur Crested Cockatoo)

این طوطی‌ها مثل همه پرندگان خانواده کاکل سفیدها، به مهربان بودن شهره هستند. آن‌ها باید هر روز زمان زیادی را با صاحبان خود بگذرانند (طوطی آن‌ها را به عنوان هم‌دسته خود در نظر می‌گیرد) تا به لحاظ عاطفی به مشکل بر نخورند. این پرندگان جذاب خوانندگان خوبی نیستند اما وقتی پای نیازهایشان در میان باشد به نگهداری زیادی نیاز دارند.

طوطی اکلکتوس (Eclectus Parrot)

اکلکتوس زیبا و ارزشمند یک طوطی بزرگ دیگر است که انتخاب‌های مختلفی به دوستداران پرندگان می‌دهد. این پرندگان یک گونه دو جنسیتی هستند، به طوری که طوطی نر و ماده شکل ظاهری مختلفی دارند. نرها به رنگ سبز براق و ماده‌ها به رنگ قرمز تیره با پرهای ارغوانی مایل به آبی در ناحیه سینه و شکم هستند.

طوطی اکلکتوس (Eclectus Parrot)

همچنین، سه زیرگونه متمایز از این طوطی‌ها وجود دارد که تنوع بیشتری دارند. اکلکتوس مانند بسیاری از طوطی‌های بزرگ دیگر طول عمر زیادی دارد؛ بسیاری از آن‌ها تحت شرایط نگهداری مناسب در قفس بیش از 50 سال زندگی می‌کنند.

محمد علیزاده

Just me, myself and I, exploring the universe of uknownment. I have a heart of love and a interest of lorem ipsum and mauris neque quam blog. I want to share my world with you.

برچسب‌ها


{{title}}

{{description}}

آموزش سگ برای بازی بگیر و بیار

شاید آموزش بازی گرفتن و آوردن در نگاه اول آسان به نظر برسد. هرچه باشد سگ‌ها عاشق بازی کردن و راضی نگه داشتن صاحبان خود هستند. بنابراین آموزش این بازی نباید خیلی دشوار باشد؟ با

آموزش مکان دستشویی به سگ  هر آنچه لازم است بدانید

آوردن یک توله سگ جدید به خانه خیلی هیجان‌انگیز است، ولی چالش‌های خاص خود را به همراه دارد. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که با آن روبرو می‌شوید، آموزش دستشویی کردن به توله سگ است. بعضی

اهلی کردن عروس هلندی

قطعا این بحث یکی از داغ ترین موضوعات در زمینه عروس هلندی است و می توان آن را میان رفتار شناسان طیور، کتاب‌ها، مقالات، مجله‌ها و اینترنت دنبال کرد. اولین گام برای اهلی کردن عروس

مواد و خوراکی های سمی و خطرناک برای حیوانات خانگی

مسمومیت حیوانات خانگی یک نگرانی بزرگ برای صاحبان آنان است. باید بدانید که سمومی که در خانه برای آفت کشی استفاده می کنید تنها مواردی نیستند که به حیوانات خانگی شما آسیب می زنند. بسیاری از

اگر سگتان شکلات بخورد چه‌کار باید کنید ؟

زمانی که سگ ‌تان از شما خوراکی می‌خواهد، شما می‌توانید بسیاری از خوراکی‌هایی که مورد علاقه‌ی خودتان است را نیز به سگ‌تان بدهید اما برخی از این خوراکی‌ها ممکن است برای سگ‌ شما ایجاد مشکل

اشتباهاتی که در مورد تغذیه‌ی گربه‌ها مرتکب می‌شویم

انسان‌ها در مورد تغذیه‌ی خودشان بسیار اشتباه می‌کنند برای مثال خوراک‌هایی با نمک زیاد و یا چربی بیش از اندازه استفاده می‌کنند و یا مقادیر خوراک آن‌ها کم یا زیاد است. بنابراین جای تعجب ندارد

Questions? Chat with us!Support is online.Support is away.Chat with 7tooti TeamChat with 7tooti Team