چاقی در سگ ها

چاقی در سگ ها

چاقی سگ‌ها یکی از رو به رشدترین مشکلات سلامتی است که امروزه در سگ‌ها دیده می‌شود. درست مانند انسان‌ها، اضافه وزن در حیوانات نیز بیماری‌ها و اختلالات مختلفی را به همراه خود می‌آورد. در تحقیقاتی که انجام شد، مشخص شده است که 44 درصد سگ‌های آمریکایی دچار اضافه وزن هستند. که برابر با 33 میلیون سگ تنها در آمریکا می‌شود.

برای جلوگیری از این موضوع باید یاد بگیرید که چگوه وزن سگ خود را کنترل کنید. برنامه‌ای برای غذای حیوان بریزید و روی اجرای آن نظارت کنید. به یاد داشته باشید که همیشه، جلوگیری بهتر از درمان است.

دلایل ایجاد چاقی در سگ‌ها:

دلایل مختلفی وجود دارد که منجر به چاقی سگ می‌شوند. دلیل اصلی معمولا رژیم غذایی نامناسب و عدم ورزش کافی است. سگی که در دوره بهبودی از بیماری است معمولا نباید حرکت زیادی داشته باشد که خود خطر ابتلا به چاقی را افزایش می‌دهد. مهم است بدانید که اضافه وزن ممکن است یکی از نشانه‌های اختلالات هورمونی نیز باشد مانند کم کاری تیروئید یا سندروم کوشینگ. همچنین داشتن ژن‌های مستعد نیز می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. بعضی از گونه‌های سگ‌ها برای چاقی مستعدتر هستند مانند بولداگ انگلیسی، بیگل، داکسهوند، پاگ و … .

خطرات چاقی در سگ‌ها:

چاقی سگ خطرناک است چرا که مشکلات سلامتی بسیاری را به دنبال خود ایجاد خواهد کرد. همچنین ممکن است باعث تشدید یکی از بیماری‌های قبلی سگ شود.

بیماری‌ها و اختلالات زیر ممکن است در اثر چاقی ایجاد یا تشدید شوند:

  • بیماری قلبی

  • دیابت

  • فشار خون بالا

  • آسیب های اورتوپدی (مانند رباط متقاطع)

  • آرتروز

  • اختلالات تنفسی

  • شکل‌های مختلف سرطان

تشخیص اضافه وزن سگ:

معمولا می‌توان نشانه‌های چاقی را در سگ مشاهده کرد، اما گاهی اوقات آن‌ها شما را غافلگیر می‌کنند. هنگامی که هر روز سگ خود را می‌بینید تشخیص اضافه وزن او کار راحتی نمی‌باشد. دوست یا یکی از اعضای فامیل که معمولا اطراف سگ شما نیست ممکن است متوجه اضافه وزن سگ بشود. از دیگر نشانه‌ها می‌توان ناتوانی در ورزش و تنبلی بیش از حد اشاره کرد. این موارد ممکن است نشانه مشکل وزنی با دیگر اختلالات سلامتی باشند. در هر حالت اگر فکر می‌کنید مشکلی پیش آمده است، بهترین راه بردن سگ نزد دامپزشک می‌باشد. همچنین حداقل هر 6 ماه سگ خود را برای چک آپ به دامپزشکی ببرید. به این شکل دامپزشک می‌تواند مشکلات احتمالی را تشخیص و در صورت نیاز، درمان را آغاز کندد.

چاقی در سگ ها

ارزیابی وزن سگ:

روش‌های ساده‌ای وجود دارند که شما می‌توانید وزن سگ خود را در خانه بررسی کنید.

دست خود را بر روی قفسه سینه سگ بکشید. شما باید بتوانید دنده‌ها را که با لایه نازکی از چربی پوشانده شده‌اند، حس کنید. عدم توانایی در حس کردن دنده‌ها، یکی از نشانه‌های اضافه وزن سگ است.

از بالا به سگ نگاه کنید. در قسمت کمر، درست بعد از  قفسه سینه باید باریک شدن متوسطی را مشاهده کنید. در صورتی که به شکل مستقیم باشد و باریک شدن محسوس نباشد، معمولا نشان دهنده اضافه وزن است.

کنترل وزن سگ:

اگر سگ شما نیاز دارد که وزن خود را کم کند یا می‌خواهید که وزن مناسب و فعلی او را حفظ کنید، با دامپزشک خود همکاری کنید تا برنامه کنترل وزن مناسبی را برای او ایجاد کنید. این برنامه معمولا شامل رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش است. به علاوه، دامپزشک به شما کمک خواهد کرد که هدف هایی را تعیین و پیشرفت سگ را بررسی کنید. وزن کردن سگ به طور روزانه برای کنترل وزن او، کمک شایانی خواهد بود.

محمد علیزاده

Just me, myself and I, exploring the universe of uknownment. I have a heart of love and a interest of lorem ipsum and mauris neque quam blog. I want to share my world with you.

برچسب‌ها


{{title}}

{{description}}

پریتاس اولین سگ معروف تاریخ

اولین سگ معروف تاریخ پریتاس حیوان خانگی اسکندر بزرگ بوده است. او همچنین به روایتی خوشبخت ترین سگ دوران بوده است. همه سگ ها به یک پیاده روی ساده در طول کشورشان راضی و خشنود خواهند بود اما پریتاس و استادش جهان را فتح می کردند.که این فتوحات مناطق وسیع و قابل توجهی را در برمیگیرد.

حیوانات قهرمان

سگها و طوطی سانان در تاریخ ، هنر ،فیلمها،سریالهای تلویزیونی،کتابها و داستانها همیشه کارهای غیر عادی،جسورانه و قهرمانانه ای از خود نشان می دهند.

قیمت جوجه طوطی کاسکو

قیمت جوجه طوطی کاسکو قیمت جوجه طوطی کاسکو : جوجه طوطی کاسکو پرنده‌ای محبوب در کشورهای خاورمیانه و بسیاری از کشورهای دیگر جهان  می باشد علت محبوبیت این پرنده قدرت سخنگویی و تقلید صدای این پرنده  است که می‌توان گفت این پرنده بهترین پرنده تقلیدکننده صدا در جهان محسوب م شود که به راحتی می‌تواند

چگونه دریابیم که پرنده‌ی کوچک ما طوطی است؟

اگر شما پرنده‌های کوچکی مانند مرغ عشق یا عروس هلندی دارید، ممکن است فکر کنید که نمی‌توانید فعالیت‌هایی را که با طوطی‌های بزرگ انجام می‌دهید با این پرندگان کوچکتر داشته باشید. این تصور اشتباه است

پانسیون شبانه روزی سگ

پانسیون شبانه روزی سگ پانسیون شبانه روزی سگ  محلی است که سگ شما در نبودتان، می تواند مانند شما از تعطیلات لذت ببرد.  پانسیون شبانه روزی سگ  برای نگهداری سگ در غیاب صاحبانشان دایر شده‌ و خدماتی مانند فروش لوازم جانبی سگ، اصلاح و آرایش موی سگ و تربیت سگ را نیز ارائه می‌دهند بهترین

۵ واقعیت جالب درباره ی طوطی ها

برای پیدا کردن یک همسر ، یک طوطی نر در یک صفحه نمایش مهمانی ، رژه می رود ، رقص می کند یا اصطلاحات و صداهای متنوعی را از خود جلب در می آورد. پس از انتخاب زن ، این دو حتی در خارج از فصل تولید مثل ، برای زندگی در کنار هم می مانند. آنها به یکدیگر کمک می کنند تا غذا را پیدا کنند ، مراقب یکدیگر باشند

Questions? Chat with us!Support is online.Support is away.Chat with 7tooti TeamChat with 7tooti Team