مینی آکواریوم‌ها

مینی آکواریوم‌ها

با فراگیر شدن آکواریوم‌های مینی (اکواریوم های بسیار کوچک) حتی کوچکترین آپارتمان‌ها نیز می توانند آکواریوم خود را داشته باشند. اما آیا این آکواریوم‌ها برای ماهی‌ها مناسب هستند؟ جواب در صورتی بله خواهد بود که این سیستم با دقت نصب و نگهداری شود. اما اگر این آکواریوم‌ها بدون اطلاعات و دقت کافی نصب شوند و برای نگهداری از آنان نیز وقت کافی گذاشته نشود، ماهی‌های درون آکواریوم به مرگی تلخ محکوم خواهند شد.

خوب

یکی از مزیت‌های مینی آکواریوم ها این است که همه می‌توانند آن را تهیه کنند. این آکواریوم‌ها هزینه اولیه پایینی می‌خواهند و فضای مورد نیازشان نیز به قدری کوچک است که هر کسی می تواند جایی برای آن‌ها در خانه خود پیدا کند. حتی آپارتمان‌هایی که نسبت به حیوانات خانگی قوانینی محدود کننده دارند، هنگامی که بحث ماهی‌ها پیش می آید، از مواضع خود کوتاه می آیند. تماشای ماهی‌ها می تواند بسیار آرامش دهنده باشد و همچنین می تواند به کودکان فرصتی برای یادگیری نحوه رفتار درست با حیوانات را بدهد.

بد

مینی آکواریوم‌ها نیاز به نگهداری و توجه مداوم دارند و نباید برای مدت طولانی به حال خود رها شوند. اما بزرگترین مشکل این نوع آکواریوم‌ها، به ظرفیت پایین آن‌ها باز می گردد. به دلیل حجم بسیار کم آب، کوچکترین تغییرات در دما یا شرایط آب می تواند به یک فاجعه ختم شود. بنابر این، شرایط آب این نوع آکواریوم‌ها باید به طور دائم بررسی شود و در صورت نیاز سریعا اصلاحات لازم انجام گیرد.

افرادی که برای اولین بار است که از ماهی‌ها نگهداری می کنند و تجربه ای در این زمینه ندارند، باید توجه ویژه‌ای به مراحل اولیه چرخه آب در آکواریوم داشته باشند چرا که در این مراحل سمیت آب به دلیل  تثبیت سیستم بیولوژیکی افزایش ناگهانی پیدا خواهد کرد.

لازم به ذکر است در مینی آکواریوم‌ها اگر آب به طور مکرر تعویض نشود، شرایط آب به سرعت خطرناک خواهد شد. به یاد داشته باشید، تست کردن آب در این نوع آکواریوم ها یک باید است و باید به طور هفتگی انجام شود.

زشت

مینی آکواریوم‌ها  و سیستم‌های شبیه آن ها این روزها بازار داغی پیدا کرده اند. در تبلیغات این نوع آکواریوم‌ها گفته می شود که هر چیزی که شما نیاز دارید در این سیستم وجود دارد و تنها وظیفه شما تغذیه روزانه ماهیان است! باید بگوییم این موضوع یکی از نگران کننده ترین تبلیغاتی است که ما در این چند وقت مشاهده کرده ایم.

در طبیعت ماهی‌ها در یک اکو سیستم بسیار بزرگ و تثبیت یافته زندگی می کنند. حجم آب بسیار زیاد است و طی جریان هایی آبی و باران سریعا جایگزین و جابه‌جا می شود و ماهیان به منابع غذایی بسیار متنوعی دسترسی دارند.

حال شما این شرایط را با مینی آکواریوم‌ها که تنها چند لیتر آب در آن ها جای می گیرد، مقایسه کنید. عدم رسیدگی منظم و تغذیه نامناسب سریعا آکواریوم شما را به قبرستان هر ماهی که وارد آن شود، تبدیل خواهد کرد.

انتخاب شما باید چه باشد؟

.آکواریوم نامناسب

انتخاب های شما برای ماهی‌ها

ماهی‌ها خون سرد هستند، به این معنی که دمای بدنشان همان دمای آب خواهد بود. بنابراین هنگام انتخاب ماهی، توجه به دمای آکواریوم یک فاکتور اصلی است. یکی دیگر از این فاکتورها اندازه است. تنها گزینه‌های مناسب برای آکواریوم های مینی، ماهی‌هایی هستند که از نظر اندازه با سایز آکواریوم تناسب دارند. با توجه به این موضوع، ماهی های قرمز (Gold Fish) گزینه مناسبی نیستند، چرا که اندازه نسبتا بزرگی دارند و ضایعات زیادی تولید می کنند. از ماهیان مناسب برای مینی آکواریوم ها می توان به:

گوپی – کوچک و مقاوم در برابر شرایط آب

پلتی – انطباق‌پذیر و دارای رنگ های روشن

دانیو گورخری – سخت جان، بسیار مقاوم در برابر آب های سرد

تترا – تحمل بالا در برابر آب های خنک‌تر

نکته پایانی

سیستم هایی نیز وجود دارند که حجم آب در آن‌ها کمتر از 1 لیتر می‌باشد، به این نوع، سیستم های بسته گفته می شود. در هر شرایطی از این نوع سیستم‌ها دوری کنید چرا که شرایط بسیار نامناسبی برای ماهی ایجاد خواهند کرد.

محمد علیزاده

Just me, myself and I, exploring the universe of uknownment. I have a heart of love and a interest of lorem ipsum and mauris neque quam blog. I want to share my world with you.

برچسب‌ها


{{title}}

{{description}}

پریتاس اولین سگ معروف تاریخ

اولین سگ معروف تاریخ پریتاس حیوان خانگی اسکندر بزرگ بوده است. او همچنین به روایتی خوشبخت ترین سگ دوران بوده است. همه سگ ها به یک پیاده روی ساده در طول کشورشان راضی و خشنود خواهند بود اما پریتاس و استادش جهان را فتح می کردند.که این فتوحات مناطق وسیع و قابل توجهی را در برمیگیرد.

حیوانات قهرمان

سگها و طوطی سانان در تاریخ ، هنر ،فیلمها،سریالهای تلویزیونی،کتابها و داستانها همیشه کارهای غیر عادی،جسورانه و قهرمانانه ای از خود نشان می دهند.

قیمت جوجه طوطی کاسکو

قیمت جوجه طوطی کاسکو قیمت جوجه طوطی کاسکو : جوجه طوطی کاسکو پرنده‌ای محبوب در کشورهای خاورمیانه و بسیاری از کشورهای دیگر جهان  می باشد علت محبوبیت این پرنده قدرت سخنگویی و تقلید صدای این پرنده  است که می‌توان گفت این پرنده بهترین پرنده تقلیدکننده صدا در جهان محسوب م شود که به راحتی می‌تواند

چگونه دریابیم که پرنده‌ی کوچک ما طوطی است؟

اگر شما پرنده‌های کوچکی مانند مرغ عشق یا عروس هلندی دارید، ممکن است فکر کنید که نمی‌توانید فعالیت‌هایی را که با طوطی‌های بزرگ انجام می‌دهید با این پرندگان کوچکتر داشته باشید. این تصور اشتباه است

پانسیون شبانه روزی سگ

پانسیون شبانه روزی سگ پانسیون شبانه روزی سگ  محلی است که سگ شما در نبودتان، می تواند مانند شما از تعطیلات لذت ببرد.  پانسیون شبانه روزی سگ  برای نگهداری سگ در غیاب صاحبانشان دایر شده‌ و خدماتی مانند فروش لوازم جانبی سگ، اصلاح و آرایش موی سگ و تربیت سگ را نیز ارائه می‌دهند بهترین

۵ واقعیت جالب درباره ی طوطی ها

برای پیدا کردن یک همسر ، یک طوطی نر در یک صفحه نمایش مهمانی ، رژه می رود ، رقص می کند یا اصطلاحات و صداهای متنوعی را از خود جلب در می آورد. پس از انتخاب زن ، این دو حتی در خارج از فصل تولید مثل ، برای زندگی در کنار هم می مانند. آنها به یکدیگر کمک می کنند تا غذا را پیدا کنند ، مراقب یکدیگر باشند

Questions? Chat with us!Support is online.Support is away.Chat with 7tooti TeamChat with 7tooti Team