سگ پودل مینیاتوری

سگ پودل مینیاتوری

سگ پودل مینیاتوری و پودل استاندارد،همگی از یک نژاد مشترک هستند. قدیمی ترین نوع پودل، “پودل استاندارد” است. اما پودل های عروسکی هم چندان تازه وارد و نو نیستند. در فرانسه، لوییس شانزدهم یک پودل عروسکی داشته است و در تعداد زیادی از نقاشی های مربوط به قرون پانزدهم و شانزدهم سگ هایی کشیده شده است که تا حدود زیادی به سگ های پودل عروسکی امروزی شباهت دارند.

سگ پودل عروسکی

توضیحات سگ پودل مینیاتوری

سگ پودل ها در سه اندازه متفاوت یافت می شوند: ۱-سگ پودل مینیاتوری(سگ عروسکی)  ،۲- سگ پودل استاندارد، ۳-سگ پودل غول پیکر  هر سه اندازه ی سگ پودل در رنگهای سفید ، سیاه ، قهوه ای ، کرم وخاکستری وجود دارد. برخی ازسگ های پودل دارای پوستی صورتی رنگ و برخی خاکستری ، نقره ای و کرم  هستند. سگ پودل ذاتا باهوش بوده و توانایی زیادی در آموختن دارد. موها در  نژاد سگ پودل سیمی مانند بوده و شامل یک ردیف موهای فر خورده و ضخیم در سطح و موهای پشم مانند و نرم در زیر می باشد. سگ پودل نژادی است بسیار فعال ، باهوش و با ظاهری مغرور. سگ پودل سگی است پر سر و صدا. آرایش موهای آن می بایست صحیح و در صورت شرکت در نمایش بصورت استاندارد صورت گیرد.

سگ پودل استاندارد احتمالا قدیمی تر از سه نوع دیگر است. بدون توجه به اندازه آن ها ، پودل ها برای شخصیت شاداب و باهوششان مشهور هستند. هنگامی که به او آموزش می دهید ، یک دانش آموز سطح ای است و در ورزش های عملکردی نیز پیشرفت زادی دارند . این سگ ها دوستدار خانواده هایشان هستند و می خواهند نزدیک آن ها بمانند . سگ خود را خوب آموزش دهید و سپس ااصرار ورزید که از آن آموزش ها استفاده نمایند. پودل عروسکی موهای سیمی مانند  دارد

مشخصات ظاهری  سگ پودل مینیاتوری

قد پودل های مینیاتوری (تا شانه) حدود ۱۰ الی ۱۵ اینچ و وزن آنها ۱۳ تا ۱۶ پوند است. این نژاد، سر نسبتاً گرد و پوزه ای بلند و کشیده دارد. چشم ها تیره و بیضی شکل هستند و گوش ها نیز از کنار سر آویزان می باشند. دم پودل های مینیاتوری، طی عمل های جراحی خاص، کوتاه و سربالا می شود. موی این نژاد، مجعد یا فِرخورده و بسیار متراکم است. سگ پودل مینیاتوری باید تک رنگ باشند و رنگ های مختلف نظیر زردآلویی، نقره ای، کرم، مشکی، نوک مدادی یا رنگ های دیگر در آن ها مشاهده می شود.

سگ پودل مینیاتوری

فعالیت فیزیکی سگ پودل مینیاتوری

با وجود آنکه سگ پودل مینیاتوری و عروسکی هم همانند پودل های بزرگ و استاندارد، نیازمند فعالیت های پرتحرک هستند، اما به دلیل جثه ی کوچکشان، برآوردن نیاز آن ها ساده تر است. اگر قصد پیاده روی طولانی مدت داشته باشید، این سگ ها میتوانند بدون کمترین خستگی شما را همراهی کنند. از آنجایی که این حیوان بسیار کوچک است، شما میتوانید آن را با خودتان به هرجایی ببرید؛ در محیط هایی که ورود سگ به آن ها ممنوع است، کمتر کسی به حضور یک پودل مینیاتوری یا عروسکی در آغوش شما اعتراض خواهد کرد.

تریبت و آموزش سگ پودل مینیاتوری

سگ پودل مینیاتوری،بسیار باهوش و دانا هستند؛ اما به می توان به سادگی آن ها را تبدیل به سگ هایی لوس و پرتوقع کرد و در چنین شرایطی، با اصرار و پشتکار زیاد خواهان برآورده شدن خواسته شان خواهند شد. این سگ ها باید از همان دوره کودکی اجتماعی شوند در غیر این صورت در سنین بالاتر نسبت به غریبه ها حساسیت نشان خواهند داد.

مهم‌ترین نکاتی کــه در مورد سگ پودل مینیاتوری پودل بــاید بدانید

اگر بـه سگ پودل مینیاتوری خـود همـیشه آسان بگیرید و برای آموزشش وقت نگذارید، تصور مـی‌کنــد کــه پادشاه خانواده اســت! این تصور بخصوص در مـیان انواع کوچکتر و مـینیاتوری پودل هــا وجود دارد کــه دوســت دارنــد فقط نوازش بشـونــد و وقتی برای آموزش نگذارنــد. بنابر این برنامه جامع و منظمـی برای آموزش او داشته بــاشید. سعی کنید بـه او نشان دهید کــه بــاید از شمــا اطاعت کنــد و این شمــا هســتید کــه کنترل اوضاع را در اختیار دارید.

بخاطر هوش و بــازی گوشی ذاتی سگ پودل  بــاید برنامه آموزشی دســتوری برایش آمــاده کنید. سگ پودلی کــه فکر مـی‌کنــد و آموزش مـی‌بــینــد، خســته و کسل نمـی‌شـود و برای تخلیه انرژی خـود، خرابکاری نمـی‌کنــد.سگ هــای پودل نیاز بـه رسیدگی زیادی دارنــد تـا زیبــا و سلامت بمــاننــد.

سگ پودل مینیاتوری

برای تغذیه سگ پودل مینیاتوری چه نکاتی را بــاید رعایت کنیم؟

سگ پودل اســتـانــدارد شمــا روزانــه ۱٫۵ تـا ۳ فنجان غذای خشک بــا کیفیت بــالا اســت نیاز دارد. پودل مـینیاتوری هم بـه سه چهــارم تـا ۱ فنجان و پودل عروسکی هم بـه یک چهــارم تـا نصف فنجان غذا در روز نیاز دارنــد. بـهتر اســت غذای سگ خـود را در ۲ وعده در اختیارش قرار دهید.

البته لازم بـه ذکر اســت کــه مـیزان غذای مورد نیاز سگ شمــا، بـه انــدازه، سن، بدن، سوخت و ساز (متـابولیسم) و مـیزان فعالیت آن بســتگی دارد. سگ‌هــا مــاننــد انسان‌هــا بـه کیفیت و کمـیت متفاوتی از غذا نیاز دارنــد.

عمده ترین تفاوت سگ پودل مینیاتوری و عروسکی در خصوصیات ظاهری آنها می باشد. به گونه ای که گونه مینیاتوری پودل، دارای جثه ای کوچک تر و فرم سر گردتری دارد، در حالی که پودل عروسکی پوزه و سر کشیده و جثه بزرگتری دارد.

رفتار اجتماعی سگ پودل مینیاتوری

برای افرادی که وقت زیادی را در خانه می گذرانند سگ پودل مینیاتوری بسیار مناسب هستند اما برای خانواده ای که بچه کوچک دارند مناسب نیست زیرا جثه این حیوان کوچک می باشد و بسیار حساس، زود رنج و شکننده است به همین دلیل مناسب بازی با کودک نیست.

محمد علیزاده

Just me, myself and I, exploring the universe of uknownment. I have a heart of love and a interest of lorem ipsum and mauris neque quam blog. I want to share my world with you.

برچسب‌ها


{{title}}

{{description}}

وابستگی طوطی ها و پرندگان سخنگو به اشیاء

و هر دو یکدیگر را دوست دارند ! خریدار این حرف را جدی نگرفت و مرغ عشق که قیمتی ناچیز داشت را جداگانه فروخت و متوجه شد بعد از گذشت مدتی کم کاکادو بسیار افسرده شده شروع کرده پروبال خود را می جود و قیچی می کند و دیگر حرف نمی زند . سپس هرچه جستجو کرد خریدار مرغ عشق را نیافت حال مرغ عشق ۸ هزار تومانی را حاضر بود ۵۰۰ هزار تومان بخرد اما… پیدا نشد.

هوش زیاد طوطی سانان ، ویژگی خوب یا بد؟

طوطی ها مانند کودکان نیاز به مدیریت و کنترل دارن طوطی هایی که صاحبین آنها برایشان اسباب بازیهای متنوع , مکان امن برای بیرون آمدن از قفس و یا پارک بازی و حتی درختچه های مخصوص طوطی فراهم می کنند طوطی های خوشبختی هستن برخی طوطی ها سالیان سال مانند مجسمه در گوشه خانه نگهداری می شون.

ایا نگهداری از حیواناتی مانند طوطی در درمان افسردگی موثر هستند؟

متاسفانه عده زیادی بوده و هستند که فکر می کنند اگر تنها هستند وجود حیوانی مانند یک طوطی مثل کاسکو با هوش زیاد انها را از تنهایی در می اورد، البته این درست است اما اگر آن شخص اجتماعی و نرمال باشد در غیر اینصورت به سوراغ حیوان دیگری جهت نگهداری بروید زیرا طوطی ها خیلی اجتماعی هستند و بودن کنار یک فرد یا خانواده نا آرام یا کسل او را نیز پس از مدتی درگیر می سازد.

خرید طوطی سخنگو

خرید طوطی سخنگو خرید طوطی سخنگو  باید با دقت انجام شود و قبل از خرید طوطی سخنگو باید در مورد خصوصیات اخلاقی و نیازهای هر کدام از انواع طوطی اطلاعاتی کسب کنید زیرا در صورت انتخاب غلط علاوه بر صرف هزینه و زمان زیاد، باعث دلزدگی شما از پرندگان و آسیب رسیدن به پرنده نیز

سگهای قهرمان

سگهای قهرمان: سگها در هنر ،فیلمها،سریالهای تلویزیونی،کتابها و داستانها همیشه کارهای غیر عادی،جسورانه و قهرمانانه ای از خود نشان می دهند.

آموزش سگ برای بازی بگیر و بیار

شاید آموزش بازی گرفتن و آوردن در نگاه اول آسان به نظر برسد. هرچه باشد سگ‌ها عاشق بازی کردن و راضی نگه داشتن صاحبان خود هستند. بنابراین آموزش این بازی نباید خیلی دشوار باشد؟ با

Questions? Chat with us!Support is online.Support is away.Chat with 7tooti TeamChat with 7tooti Team