پنج گونه از پرندگان محبوب خانگی
پرندگان خانگی با ویژگی‌های خاص خود طرفداران زیادی در بین عموم مردم دارند. با ما همراه باشید تا ۵ گونه محبوب از آن‌ها را بشناسیم

زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

جای تعجب ندارد که اکثر علاقمندان به نگهداری از پرندگان خانگی، ترجیح می‌دهند پرنده آنان صمیمی و آرام باشد تا به همراه و همدم آنان تبدیل شود. این ویژگی‌ها برای افرادی که در داشتن پرنده خانگی تجربه‌ی کمی دارند (یا تجربه‌ای ندارند) اهمیت بیشتری نیز دارد چرا که قطعا کنار آمدن با حیوان خانگی که صمیمی و مهربان است نسبت به حیوانی پرخاشگر ساده‌تر است. در حالی که می‌توان گفت قطعا همه صاحبان پرندگان گاز آنان را در نهایت تجربه خواهند کرد با این حال می‌توان با انتخاب گونه مناسب، این ریسک را به حداقل ممکن رساند. لیست زیر شامل پرندگانی است که به دلیل شخصیت مهربان و اجتماعی خود بسیار محبوب شده‌اند. 

۱- مرغ عشق (Budgies)

مرغ عشق را می‌توان یکی از محبوب‌ترین پرندگان خانگی در جهان دانست و اگر خود شما از این پرنده نگهداری کرده باشید، دلیل آن برای شما مشخص است. 

مرغ عشق

مرغ عشق اگر به خوبی تربیت شود و مراقبت‌های لازم در مورد او صورت گیرد به حیوان خانگی بسیار مهربانی تبدیل خواهد شد. علاوه بر این که این پرنده کوچک است و نگهداری آسانی نیز دارد، تعلیم پذیری بالایی داشته و حتی می‌تواند اجرای شوخی‌های بامزه را نیز بیاموزد. با این حال شاید جذاب ترین ویژگی آنان، توانایی صحبت کردنشان باشد و اطمینان داشته باشید که آن‌ها با صدای نازک و جالب خود هر فردی از هر سنی را به وجد خواهد آورد.

۲- عروس هلندی

عروس هلندی یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای افرادی است که در جستجوی رابطه‌ای دوستانه هستند. در صورتی که از سنین پایین با دست مورد تغذیه قرار گیرند و در محیطی مملو از عشق و توجه بزرگ شوند، به حیوانات خانگی بسیار جذابی تبدیل خواهند شد.

عروس هلندی

اگر چه این پرنده معمولا صحبت کردن را نمی آموزد، با این حال هوش سرشاری دارد و می‌تواند صداهایی که در خانه ایجاد می‌شود مانند زنگ در، زنگ تلفن و … را تقلید کند. عروس هلندی جثه نسبتا کوچکی دارد به همین خاطر داشتن فضای بزرگ برای نگهداری از آنان ضروری نیست و می‌توان به راحتی در خانه‌های کوچک نیز از آنان نگهداری کرد. 

3- طوطی کاکادو (Cockatoos)

طوطی کاکادو

اگر شما پرندگانی با اندازه بزرگتر را ترجیح می‌دهید اما در عین حال پرنده‌ای مهربان، صمیمی و دوست داشتنی می‌خواهید احتمالا بهترین انتخاب شما کاکادو (طوطی کاکلی) خواهد بود. این پرندگان زیبا پیوندی بسیار قوی با صاحب خود برقرار کرده و ترجیح می‌دهند در صورت امکان همه وقت خود را با او بگذرانند. اگر تصمیم به قبول سرپرستی این حیوان دارید، اطمینان یابید که می‌توانید زمان کافی در اختیار پرنده خود بگذارید چرا که اگر کاکادو توجه و عشق کافی دریافت نکند دچار افسردگی و رفتارهای مخرب دیگر خواهد شد. 

۴- طوطی پروتلت (Parrotlets)

در چندین سال گذشته این طوطی ها محبوبیت زیادی در سراسر دنیا کسب کرده‌اند. طوطی های پروتلت کوچک و بامزه هستند و نگهداری از آنان نیز ساده و شخصیت مهربان آنان بسیار بزرگتر از بدن‌های کوچکشان است.

طوطی پروتلت

کسانی که می‌خواهند از این پرنده نگهداری کنند باید زمان کافی برای تعامل و بازی با او در اختیار داشته باشند تا طوطی صمیمیت و اهلی بودن خود را حفظ کند. در صورتی که به این نکات توجه و محیط زندگی مناسبی نیز ایجاد شود، آنان با عشق و علاقه خود پاسخ شما را خواهند داد.

ماکائو آبی یا هیاسینث (Hyacinth Macaws)

این پرندگان بزرگترین طوطی‌های کره خاکی هستند و بنابراین عجیب نیست که از آنان با نام “غول مهربان” نیز یاد می‌شود.

ماکائوی آبی

این طوطی که به واسطه شخصیت اجتماعی و صمیمی خود به شهرت رسیده است، هیچ چیزی را بیشتر از بازی و وقت گذراندن با صاحب خود دوست ندارد. به علت اندازه بسیار بزرگشان نیاز به محیط بسیاری وسیعی برای زندگی دارند اما کسانی که بر مشکلات نگهداری از طوطی ماکائو آبی غلبه می‌کنند، پاداش خود را از رابطه بسیار دوستانه طوطی دریافت خواهند کرد.

ورود to leave a comment
نکاتی که قبل از خرید خرگوش باید در نظر بگیرید.
نگهداری خرگوش در خانه نیاز به دانش و اطلاعات خاصی دارد. با ما همراه باشید.