ایگوانا به عنوان حیوان خانگی

ایگوانا به عنوان حیوان خانگی

ایگوانا (Iguana) قطعا یکی از محبوب‌ترین مارمولک هایی است که تاکنون به عنوان یک حیوان خانگی نگهداری شده است. ایگوانا تغذیه و شرایط نگهداری خاصی دارد، می‌تواند تا حد نسبتا بزرگی رشد کند، عمر طولانی داشته و بسیار قوی می‌باشد. آن‌ها به سختی رام می‌شوند و  اگر از آنان به خوبی مراقبت نشود احتمال پرخاشگری وجود دارد.

این موجودات یک مسئولیت بزرگ هستند و به سطح بالایی از مراقبت نیاز دارند. این بدان معنا نیست که ایگواناها نمیتوانند حیوانات خانگی خوبی باشند اما آن‌ها از همان ابتدا به مراقبت مناسب نیاز دارند و صاحبان آنان باید انتظارات درستی داشته باشند. بسیاری از صاحبان خزندگان اطلاعات کمی درباره اینکه چگونه حیوان خوانگی خود را انتخاب کنند، چه مدت آنها زندگی می‌کنند، چه نوع غذایی برای حفظ سلامت آنها لازم است و همچنین میزان هزینه‌ها دارند. در سال‌های اخیر مردم متوجه شده‌اند که ایگوانا یک مسئولیت بزرگ و بلند مدت هست، در نتیجه محبوبیت آنان کاهش یافته است.

نام علمی: Iguana iguana

طول عمر: در اسارت بین 10 تا 12 سال زندگی می‌کنند. این عجیب نیست که ایگوانا در اسارت تا 20 سال نیز زندگی کند.

اندازه: در اسارت، ایگوانا سبز سالم می‌تواند بسیار بزرگ باشد. آن‌ها می‌توانند تا 9 کیلوگرم وزن داشته و تا 210 سانتی‌متر نیز رشد کنند.

سطح مراقبت: پیشرفته

خلق و خو و رفتار ایگوانا

ایگواناها حیوانات پیچیده ای هستند. ایگوانا برای اینکه در اسارت رام شود باید برای این منظور تعلیم و آموزش داده شود، این یک چالش است؛ زیرا تماس با انسان می‌تواند برای حیوان غیر طبیعی باشد و ممکن است در مقابل آن مقاومت کند. در سنین پایین می‌تواند بسیار سریع باشد، اما ایگوانا بالغ بزرگ می‌تواند کاملا تنبل و موجودی بسیار مطیع، حداقل در قفس خود، باشد. در خارج از قفس، برخی از ایگواناها ممکن است مایل به بالا رفتن از صاحب خود باشند. آن‌ها پنجه های تیزی دارند، بنابراین اگر ایگوانا به این فعالیت علاقه دارد، پوشیدن لباس محافظتی ضروری است.

خلق و خو و رفتار ایگوانا

ایگوانا هیچگاه حیوانی اهلی محسوب نمی‌شود، اغلب صاحب خود را نمی‌شناسد و اگر در بیرون قفس باشد سعی خواهد کرد که فرار کند. علاوه بر این، یک ایگوانا بزرگ می‌تواند آسیب‌های جدی با دم خود ایجاد کند. ایگوانا بالغ به اندازه‌ای قوی است تا استخوان انسان را با دم خود بشکند. بنابر این باید احتیاط‌های لازم صورت گیرد، خصوصا با کودکان یا سایر حیوانات.

خانه و محل زندگی

این موجود می تواند تا 210 سانتی‌متر طول رشد کند (تا زمانی که دم آن‌ها در اندازه گیری قرار گیرد) و وزنی حدود 9 کیلوگرم پیدا کند (بسیار بزرگ‌تر از چیزی که اکثر مردم درباره ایگونا فکر می کنند)؛ بنابراین یک آکواریوم یا محوطه کوچک، تنها می‌تواند به عنوان یک خانه موقت برای یک ایگوانای سبز باشد. محوطه های سفارشی ساخته شده، اتاق خواب یا مکان های بزرگ باید برای نگهداری ایگوانا مورد استفاده قرار گیرند.

محوطه بزرگ نیز به معنای روشنایی زیاد است. لامپ‌های UVB و چراغ های حرارتی هر روز باید به مدت 10 الی 12 ساعت نیازهای گرمایی ایگونا را تامین کنند. ایگوانا یک حیوان گرمسیری است و دمای مکانی که در آن زندگی می‌کند نباید کم تر از 23 درجه سانتی‌گراد باشد (باید نقاطی با دمای 35 درجه نیز وجود داشته باشد). شما می توانید از لامپ های حرارتی برای تامین این گرما استفاده کنید. لامپ بخار جیوه را می‌توان برای محوطه یا اتاق های بزرگ استفاده کرد. همچنین لامپ‌های فلورسنت برای محفظه‌های کوچک مناسب هستند.

شاخه‌های بزرگ و قفسه‌ها در محوطه به ایگوانا اجازه می‌دهد تا از شاخه ها بالا برود و از حمام افتاب گرفتن در زیر گرمای چراغ‌ها لذت ببرد (که تا 48 درجه نیز می‌تواند برسد).

تغذیه

نکته کلیدی در داشتن یک ایگوانا سالم، تغذیه مناسب است. در گذشته این تفکر رایج بود که تغذیه با غذای گربه برای رشد سریع ایگونا می‌تواند موثر باشد؛ اما صاحبان آن‌ها متوجه شدند که پروتئین بیش از حد باعث نارسایی کلیه و کاهش شدید عمر آنان می‌شود. ایگوانا در طبیعت کاملا گیاهخوار است، بنابر این آن‌ها برای خوردن پروتئین حیوانی تکامل نیافته‌اند و از حشرات نیز (مگر به صورت اتفاقی) تغذیه نمی‌کنند.

سبزی های برگ تیره، بعضی از میوه ها و مکمل های کلسیم باید برای حفظ سلامت ایگونا تامین شوند. مکمل کلسیم و در کنار آن میوه باید حدود یک بار در هفته به رژیم غذایی اضافه شوند. ایگواناهای جوان نیاز به تغذیه روزانه دارند در حالی که چنین نیازی در ایگوانا بالغ وجود ندارد. همان طور که گفته شد از رژیم غذای حاوی پروتین زیاد برای ایگوانا پرهیز کنید. همچنین در هنگام تغذیه و بین تغذیه به آب تازه نیاز دارد.

مشکلات متدوال سلامتی

همانند بسیاری از دیگر خزندگانی که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شوند، مشخص شده است که ایگواناها سالمونلا (salmonella) را حمل می‌کنند، این باکتری در دستگاه گوارش آنان وجود دارد با این حال برای خود آنان مشکلی ایجاد نمی‌کند. باید به شیوه‌های بهداشت عمومی در هنگام برخورد با این حیوان توجه کنید تا از سرایت این بیماری جلوگیری شود. اگر بچه های کوچک، زنان باردار، افراد یا سالمندان در تماس با ایگوانا هستند، باید از مراقبت های اضافی برای جلوگیری از عفونت‌های سالمونلا استفاده شود. اگر ایگوانا در یک خانواده با افرادی که در یکی از گروه های ذکر شده قرار می‌گیرند، زندگی می‌کند، ممکن است حیوان خانگی مناسب برای خانواده شما نباشد. هنگامی که این حیوان در معرض استرس یا تنش باشد احتمال افتادن دم آن وجود دارد. دم او دوباره رشد خواهد کرد اما مانند دم اصلی زیبا و بزرگ به نظر نخواهد رسید.

خریدن ایگوانا

فریب فروشگاه‌های حیوانات خانگی را نخورید که به شما یک ایگوانای کوچک می‌فروشند و می گویند که اندازه آن بزرگ نخواهد شد؛ این ایگواناها سن کمی دارند و با مرور زمان اندازه آن‌ها تغییر خواهد کرد. قبل از قبول سرپرستی با افراد دارای اطلاعات در این زمینه مشورت کنید تا به طور کامل شما را با تعهداتی که در زمینه این حیوان خواهید داشت آشنا کنند.

محمد علیزاده

Just me, myself and I, exploring the universe of uknownment. I have a heart of love and a interest of lorem ipsum and mauris neque quam blog. I want to share my world with you.

برچسب‌ها


{{title}}

{{description}}

پریتاس اولین سگ معروف تاریخ

اولین سگ معروف تاریخ پریتاس حیوان خانگی اسکندر بزرگ بوده است. او همچنین به روایتی خوشبخت ترین سگ دوران بوده است. همه سگ ها به یک پیاده روی ساده در طول کشورشان راضی و خشنود خواهند بود اما پریتاس و استادش جهان را فتح می کردند.که این فتوحات مناطق وسیع و قابل توجهی را در برمیگیرد.

حیوانات قهرمان

سگها و طوطی سانان در تاریخ ، هنر ،فیلمها،سریالهای تلویزیونی،کتابها و داستانها همیشه کارهای غیر عادی،جسورانه و قهرمانانه ای از خود نشان می دهند.

قیمت جوجه طوطی کاسکو

قیمت جوجه طوطی کاسکو قیمت جوجه طوطی کاسکو : جوجه طوطی کاسکو پرنده‌ای محبوب در کشورهای خاورمیانه و بسیاری از کشورهای دیگر جهان  می باشد علت محبوبیت این پرنده قدرت سخنگویی و تقلید صدای این پرنده  است که می‌توان گفت این پرنده بهترین پرنده تقلیدکننده صدا در جهان محسوب م شود که به راحتی می‌تواند

چگونه دریابیم که پرنده‌ی کوچک ما طوطی است؟

اگر شما پرنده‌های کوچکی مانند مرغ عشق یا عروس هلندی دارید، ممکن است فکر کنید که نمی‌توانید فعالیت‌هایی را که با طوطی‌های بزرگ انجام می‌دهید با این پرندگان کوچکتر داشته باشید. این تصور اشتباه است

پانسیون شبانه روزی سگ

پانسیون شبانه روزی سگ پانسیون شبانه روزی سگ  محلی است که سگ شما در نبودتان، می تواند مانند شما از تعطیلات لذت ببرد.  پانسیون شبانه روزی سگ  برای نگهداری سگ در غیاب صاحبانشان دایر شده‌ و خدماتی مانند فروش لوازم جانبی سگ، اصلاح و آرایش موی سگ و تربیت سگ را نیز ارائه می‌دهند بهترین

۵ واقعیت جالب درباره ی طوطی ها

برای پیدا کردن یک همسر ، یک طوطی نر در یک صفحه نمایش مهمانی ، رژه می رود ، رقص می کند یا اصطلاحات و صداهای متنوعی را از خود جلب در می آورد. پس از انتخاب زن ، این دو حتی در خارج از فصل تولید مثل ، برای زندگی در کنار هم می مانند. آنها به یکدیگر کمک می کنند تا غذا را پیدا کنند ، مراقب یکدیگر باشند

Questions? Chat with us!Support is online.Support is away.Chat with 7tooti TeamChat with 7tooti Team