کاکادو ها در طبیعت چه میخورند؟

کاکادو ها در طبیعت چه میخورند؟

کمی در مورد این نژاد:
بیشتر از 40 گونه از کاکادو ها در جهان وجود دارند.کاکادو ها منقاری قدرتمند و پاهای کوتاه و قوی دارند

پرهای آن ها فوق العاده زیباست و رنگبندی آن ها در گونه ها شامل:سفید-زرد-صورتی کم رنگ –خاکستری و در بعضی گونه ها سیاه.

زیستگاه: این پرنده ها بومی گینه نو، اندونزی و بخش هایی از استرالیا، و همچنین می تواند در نیوزیلند یافت می شودآنها در جنگل های بارانی گرمسیری و نیمه گرمسیری و همچنین پارکها و باغ زندگی می کنندطول عمر:آن ها میتوانند بین چندین دهه در طبیعت و بین گیاهان خودرو

(وحشی)زندگی کنند و در اسارت اگر خوب تغذیه شوند طول عمری بین 60 تا 120 سال دارند.
طوطی های کاکادو پرندهایی باهوش و کنجکاو هستند

که بسیار به صاحب خود عادت میکنند و به نوعی به او متصل میشوند.سرو صدای بسیار زیادی دارند.
کاکادو های وحشی در طبیعت با گله های بزرگ در زمین های باز و مزارع به جستجوی غذا میپردازند.
اما رژیم غذایی کاکادو ها در اسارت کاملا متنوع با غذایشان در طبیعت است.

بذر و دانه:
طوطی های کاکادو میتوانند از بذر ها و صمغ بعضی درختان تغذیه کنند.
طوطی کاکادو از انواع حبوبات و دانه ها باید تغذیه شود.آن ها با منقار قدرتمند خود میتواندد دانه هایی که روکش سخت و محکمی دارند را به راحتی شکسته و بخورند!کاکادو های بزرگ مثل کاکادو پالم به راحتی میتواندد دانه های بزرگ و سخت را هضم کنند و روده و دستگاه گوارش آن ها توانایی هضم انواع دانه ها و بذر های محکم و بزرگ را دارد.
کاکادو ها از انواع جوانه ی بذر ها به خوبی استقبال میکنند همچنین جوانه ها برای رشد کاکادو ها بسیار مهم تلقی میشوند و حتما باید در وعده غذایی آن ها در داخل قفس از حبوبات یا دانه ها و جوانه ها استفاده کرد.

میوه ها:
کاکادو ها در اسارت میتوانند از انواع میوه هایی که ما مصرف میکنند تغذیه کنند.
کاکادوی کاکل سفید از شهد جوانه میوه ها و همچنین میوه های درخت های بومی استرالیا که 13 تا 15 فوت ارتفاع دارند تغذیه میکنند.کاکادوی کاکل سفید از میوه های وحشی و بومی مناطق استرالیا که پوست سفت و صدفی دارند بسیار استقبال میکنند.یعنی در ابتدا پوست میوه را شکسته و مغز میوه رت از غلاف(پوست)بیرون میاورند و میخورند.
همچنین کاکاتو ها از درخت هایی که مثل خرما هستند هم خوششان میاد و و از آن ها نیز تغذیه میکنند.

سبزیجات و ریشه ی گیاهان:
کاکادو ها به حفاری و خوردن ریشه ی بعضی گیاهان مثل ترب ها علاقه دارند.همچنین در موقع حفاری از حشرات داخل خاک مثل کرم ها و لارو ها هم تغذیه میکنند.
آن ها از گیاهانی مثل ساقه زنجبیل و خوردن برگ های حساس زنجبیل وحشی و ساقه زردچوبه و هم تغذیه میکنند.(بیشتر خوراک کاکادو کاکل سفید از این نوع گیاهان است)

محمد علیزاده

Just me, myself and I, exploring the universe of uknownment. I have a heart of love and a interest of lorem ipsum and mauris neque quam blog. I want to share my world with you.

برچسب‌ها


{{title}}

{{description}}

پریتاس اولین سگ معروف تاریخ

اولین سگ معروف تاریخ پریتاس حیوان خانگی اسکندر بزرگ بوده است. او همچنین به روایتی خوشبخت ترین سگ دوران بوده است. همه سگ ها به یک پیاده روی ساده در طول کشورشان راضی و خشنود خواهند بود اما پریتاس و استادش جهان را فتح می کردند.که این فتوحات مناطق وسیع و قابل توجهی را در برمیگیرد.

حیوانات قهرمان

سگها و طوطی سانان در تاریخ ، هنر ،فیلمها،سریالهای تلویزیونی،کتابها و داستانها همیشه کارهای غیر عادی،جسورانه و قهرمانانه ای از خود نشان می دهند.

قیمت جوجه طوطی کاسکو

قیمت جوجه طوطی کاسکو قیمت جوجه طوطی کاسکو : جوجه طوطی کاسکو پرنده‌ای محبوب در کشورهای خاورمیانه و بسیاری از کشورهای دیگر جهان  می باشد علت محبوبیت این پرنده قدرت سخنگویی و تقلید صدای این پرنده  است که می‌توان گفت این پرنده بهترین پرنده تقلیدکننده صدا در جهان محسوب م شود که به راحتی می‌تواند

چگونه دریابیم که پرنده‌ی کوچک ما طوطی است؟

اگر شما پرنده‌های کوچکی مانند مرغ عشق یا عروس هلندی دارید، ممکن است فکر کنید که نمی‌توانید فعالیت‌هایی را که با طوطی‌های بزرگ انجام می‌دهید با این پرندگان کوچکتر داشته باشید. این تصور اشتباه است

پانسیون شبانه روزی سگ

پانسیون شبانه روزی سگ پانسیون شبانه روزی سگ  محلی است که سگ شما در نبودتان، می تواند مانند شما از تعطیلات لذت ببرد.  پانسیون شبانه روزی سگ  برای نگهداری سگ در غیاب صاحبانشان دایر شده‌ و خدماتی مانند فروش لوازم جانبی سگ، اصلاح و آرایش موی سگ و تربیت سگ را نیز ارائه می‌دهند بهترین

۵ واقعیت جالب درباره ی طوطی ها

برای پیدا کردن یک همسر ، یک طوطی نر در یک صفحه نمایش مهمانی ، رژه می رود ، رقص می کند یا اصطلاحات و صداهای متنوعی را از خود جلب در می آورد. پس از انتخاب زن ، این دو حتی در خارج از فصل تولید مثل ، برای زندگی در کنار هم می مانند. آنها به یکدیگر کمک می کنند تا غذا را پیدا کنند ، مراقب یکدیگر باشند

Questions? Chat with us!Support is online.Support is away.Chat with 7tooti TeamChat with 7tooti Team